Od konce dubna se v Dobřenicích opět hraje tenis

Po zimní přestávce a jarní údržbě kurtů už se na kurtech v Dobřenicích může opět hrát tenis. Zveme všechny členy i nečleny k návštěvě našich kurtů.
Pravidla pro návštěvů kurtů naleznete v sekci klubová pravidla, kde jsou uvedeny i výše členských příspěvků a hodinového pronájmu kurtů.

Tenisové kurty jsou po zimní přestávce opět v provozu

    Po letošní nepříliš dlouhé zimě jsme mohli připravit tenisové kurty už začátkem dubna a tak budou od pátku 11. 4. 2014 plně k dispozici našim členům i široké veřejnosti.

 V letošní sezóně máme na programu tradiční turnajový kalendář:

14. 06. 2014 - Pánské čtyřhry (Jiří Krátoška ml.)

19. 07. 2014 - Smíšené čtyřhry (Martin Kotek)

23. 08. 2014 - Dámské dvouhry (Pavlína Svatošová)

20. 09. 2014 - Pánské dvouhry (Jiří Chavalka)

18. 10. 2014 - Turnaj Družstev (zavírání kurtů) 


Pohár pánských čtyřher zůstává v Dobřenicích

    Na 15. června si pro nás paní příroda připravila příjemných 24°C doprovázených neustálým slunečním svitem. Tenistům toto počasí náramně vyhovovalo a tak se hned od rána předváděly vynikající sportovní výkony. Letošního ročníku se zúčastnilo deset párů, mezi kterými nechyběli obhájci titulu Erik Svatoš s Pavlem Kutou ani několikanásobní vítězové poháru bratři Šafaříkové.

    Ve skupinách byly sváděny tvrdé bitvy, hrálo se o každý game. Herní systém pouštěl do semifinále pouze první dva páry z obou pětičlenných skupin, a tak mohlo rozhodovat každé vítězství, ba dokonce i každý vyhraný game navíc. Zatímco skupinu B jasně ovládli Robert a Míra Šafaříkové, za kterými se na druhou postupovou příčku probojovali Milan Jedlička s Vráťou Klapkou, o postupujících ve skupině A rozhodovala minitabulka tří párů. Petr Nosál s Milanem Kuncířem, Erik Svatoš s Pavlem Kutou a Jirka Krátoška s Jirkou Chavalkou. Kdo z koho? Jeden jediný game nakonec přisoudil první příčku ve skupině Jirkům Krátoškovi a Chavalkovi, druhé místo pak Eriku Svatošovi a Pavlu Kutovi a „černý petr“ zbyl na Petra Nosála s Milanem Kuncířem.

    V obou semifinálových bitvách uspěli favorité, vítězové skupin. Pár Krátoška-Chavalka jasně přehrál dvojici Jedlička-Klapka a bratři Šafaříkové si museli šáhnout hluboko do rezervoáru svých sil, aby přelstili duo Svatoš-Kuta. Právě Erik Svatoš a Pavel Kuta následně ovládli boj o třetí místo a mohlo se jít do finále. Po prvních vyrovnaných gamech se jasně ujali pomyslné taktovky Míra a Robert Šafaříkové a zdálo se být o vítězích jasno. Stav 4:1 pro bratrský pár ani nepřipouštěl nic jiného. Za tohoto stavu šel na podání Jirka Chavalka a za stavu 15:40 čelil dvěma break-ballům na 5:1. Oba se dobřenickému páru podařilo odvrátit, získali game pro sebe a nastartovali neuvěřitelný obrat. Ziskem následujících čtyř her otočili kormidlem utkání o 180° a získali celý zápas poměrem 6:4. Vítězové ročníku 2013 se tak po několika druhých místech stali Jirka Chavalka a Jirka Krátoška ml.

    Děkujeme všem hráčům za účast, všem dámám za skvělý servis a kulinářské speciality a těšíme se na příští ročník.

     Tenisový klub Dobřenice


Tenisové kurty jsou připraveny na sezónu 2013

    V sobotu 27. 4. 2013 proběhla na tenisových kurtech každoroční jarní brigáda. Kurty musely po dlouhé zimě projít větší resuscitací než jsme plánovali, ale věříme, že výsledek bude stát za to. Po týdením vyzrání budou kurty od soboty 4. 5. 2013 otevřeny pro členy tenisového klubu i pro veřejnost. Žádáme Vás, abyste s větší pěčlivostí dodržovali pravidla úpravy kurtů před i po hře. Myslete na to, že tak jak se o kurty postaráte po hře, tak je budete mít připravené před hrou při Vaší další návštěvě.

Děkujeme!!!


Jarní brigáda a výroční schůze

Vážení členové tenisového klubu,


v sobotu 27. 4. 2013 od 8:30 se uskuteční na tenisových kurtech v Dobřenicích pravidelná jarní brigáda. Žádám tímto mužskou část členstva o aktivní účast na brigádě. Kdo může přinese zahraní nářadí (lopata, hrábě, kolečko, kbelík...).


Dále si Vás dovolujeme pozvat na výroční schůzi tenisového klubu, která se bude konat taktéž v sobotu 27. 4. 2013 od 19.hod. v Hostinci u Svatošů.
 

Věříme v hojnou účast na obou akcích.


Za Tenisový klub Dobřenice
Jiří Krátoška ml.


Pozvánka na zavírání kurtů

Jako každý rok i letos se koncem října uskuteční na našich tenisových kurtech poslední klání letošní sezóny. V sobotu 20.10. od 12:45 se budou hrát týmové losované čtyřhry o putovní pohár. Kdo se bude chtít zúčastnit nechť se do pondělí 15.10. přihlásí u Jirky Chavalky (tel. 737 115 137 nebo email: chavalka@centrum.cz).

Přeji krásný zbytek roku a na tenise zase nashledanou.

Jirka Krátoška ml. 


Dobřenický double pro Erika Svatoše

    Turnaj pánských dvouher se uskutečnil v sobotu 15. září. Teploty mezi 15 a 20°C a poletující mraky na obloze nás provázely celým dnem. Pro dvanáct účastníku byly připraveny čtyři skupiny a z každé postupovali nejlepší dva tenisté. Následovalo čvtrfinále, respektive boj o umístění na 9.-12. místě.

    Ze čtvrfinálových bojů nakonec postoupilo kvarteto favoritů, které svedlo boje o finálovou účast. První semifinále svedlo proti sobě Jirku Krátošku a Pavla Richtera. Jirka se prokousal přes čtvrfinálové síto po boji s Petrem Likovským a Pavel bojoval až do posledního servisu s Pavlem Kutou. Druhé semifinánle obsadili Erik Svatoš, který přešel přes Jirku Chavalku a Petr Nosál, který si poradil s Jirkou Rábem. Z prvního semifinále vyšel vítězně Jirka Krátoška a jeho finálovým spoupeřem se stal po vítězství nad Petrem Nosálem Erik Svatoš. Tito dva se letos už v jednom finálovém boji potkali. V pánských čtyřhrách, kde byl po boku Pavla Kuty úspěšnější Erik Svatoš nad dvojicí Jirka Krátoška a Jirka Chavalka. Ve finále dvouhry se scénář opakoval. Jirka sice vedl, ale Erik lepší koncovkou strhl vítězství na svou stranu a završil tak letošní pomyslný dobřenický double.

    Během dne se o nás krásně starala Míla Spejchalová, které po obědě přišly pomoci Míšy "skoro Kotková" a Likovská a Jitka Humplíková. Děkujeme za obsluhu dámy a za dobroty, které jste nám připravily. Vyhlášení vítězů proběhlo v poklidné atmosféře Útulku u Piťona.

    Obrázek o turnaji si můžete udělat sami v naší fotogalerii.


Nebe nad Dobřenicemi zůstalo tenistům otevřené

    V sobotu 14. července proběhl na našich kurtech každoroční turnaj smíšených čtyřher. Letos se zúčastnilo dvanáct tenisových párů. Ve třech základních skupinách se bojovalo o osm postupových míst do čtvrtfinále. Boje to byly tuhé, plné krásných tenisových i zábavných okamžiků. Důležitým předpokladem pro úspěšné zvládnutí turnaje bylo objednat ucházející počasí a to se tentokrát Martinu Kotkovi podařilo. Polojasno s lehkým větříkem a teplotami kolem 23°C, téměř ideální tenisové počasí.

    Čtvrtfinále přineslo hned několik zajímavých utkání. V jednom z nich proti sobě nastoupili manželé Gabrielovi a v jiném se zase utkala téměř celá rodina Nosálů. V prvním případě byla úspěšnější Daniela Gabrielová s Jirkou Krátoškou a v druhém Lucka Nosálová s Petrem Nosálem. Semifinálovou čtveřici pak doplnili do té doby bezchybní Hanka Eisenbergerová s Michalem Bohdaneckým a Míša Jůrková s Pavlem Proskem. Na kurtu č.1 bojovali o finále Lucka Nosálová s Petrem Nosálem proti Míše Jůrkové s Pavlem Proskem a na opačné straně postupového pavouka se prali na kurtu č.2 Daniela Gabrielová a Jirka Krátoška s Hankou Eisenbergerovou a Michalem Bohdaneckým. Do finále se nakonec podívali Míša s Pavlem a Hanka s Michalem. O třetí místo pak svedli boj Danča s Jirkou proti Lucce s Petrem. V repríze utkání ze základní skupiny byl nakonec šťastnější pár Gabrielová – Krátoška. Suverenitu v celém turnaji pak i ve finále potvrdili Hanka Eisebergerová a Michal Bohdanecký.

    Večerní posezení na fotbalovém hřišti bylo opět doprovázeno dobrou náladou, uvolněnou atmosférou, příjemnou obsluhou a chutným občerstvením. Děkujeme organizátorům za přípravu, všem příchozím za účast a za rok zase ahoj.Pánské čtyřhry už jsou minulostí

    Za účasti dvanácti párů tenisových nadšenců se v sobotu 16. června uskutečnil na tenisových kurtech v Dobřenicích turnaj pánských čtyřher. Startovní pole bylo rozděleno do tří čtyřčlenných skupin z nichž postupovali první dva přímo do čtvrtfinále a k nim se přidali dva nejlepší ze třetích míst. Černý Petr bohužel zůstal rodinnému páru Vosáhlo st. - Vosáhlo ml., kteří zůstali jako první nepostupující kvůli poměru vyhraných a prohraných gamů.

    Počasí nám přálo, možná až přespříliš. Teploty přes 30°C, nebe bez mráčků to byla sobotní pohoda. K té přispělo i tradiční pohoštění našich manželek, přítelkyň a babiček. Přímo na kurtech se o nás od rána náramně starali Pavlína Svatošová a Milena Spejchalová, které v odpoledních hodinách vystřídaly dámy z rodu Nosálů. Lehký obídek, zapít dobře vychlazeným pivečkem, zákusek ke kávě a vzhůru do čtvrtfinále.

    Jako první se na kurtu číslo 1 utkali vítězové skupiny "A" Milan Jedlička s Vráťou Klapkou proti Petru Nosálovi s Milanem Kuncířem. Po dlouhé bitvě se z vítězství v tie-breaku a postupu do semifinále radovala dvojice Nosál - Kuncíř. Mezitím na druhém kurtu probíhala bitva dvojice Robert Šafařík - Pavel Prosek vs. Pavel Košťál - Michal Růžička. Zde se překvapení nekonalo a postoupili první nasazení Šafařík - Prosek. V druhých zápasech se utkali vítězové skupiny "B" Jirkové Krátoška a Chavalka s domácím párem Martin Kotek a Tomáš Sýkora a na druhém kurtu lhotečtí Milan Jedlička ml. s Alešem Pultarem proti Eriku Svatošovi s Pavlem Kutou. Semifinálové dvojice nakonec doplnili Jirka Krátoška a Jirka Chavalka, kteří až v tie-breaku překonali domácí borce a Erik Svatoš s Pavlem Kutou, kteří si naopak lehce poradili s lhoteckým párem. Bitvy na obou kurtech byly doprovázeny nepolevujícím svitem žhavé koule nad našimi hlavami. Divácká kulisa byla odpovídající výkonům na dvorcích, takže výborná. V prvním hraném semifinále se pak zrodilo pro mnohé velké překvapení, když jeden z obhájců titulu Robert Šafařík v dvojici s Pavlem Proskem nestačili na Erika Svatoše s Pavlem Kutou a podlehli jim 3:6. I druhé semifinále nemělo dlouhého trvání. Sportovní pár Krátoška - Chavalka vyprovodil z kurtu dvojici Nosál - Kuncíř poměrem 6:2. Zbývalo už jen rozdělit medaile. V boji o třetí místo byli úspěšnější Pavel Prosek a Robert Šafařík. Nepopulární bramborová medaile zbyla na Petra Nosála s Milanem Kuncířem. Ve finálové bitvě se sváděl neúprosný boj. Soupeři si brali podání, pak jej zas získávali zpět. Rozuzlení přišlo až v tie-breaku, kde byli úspěšnější útočníci dobřenických fotbalistů Erik Svatoš s Pavelem Kutou a na Jirku Krátoška s Jirkou Chavalkou zbylo místo druhé. Všem gratulujeme.

    Večerní posezení s vyhlášením výsledků a fotbalovou vložkou v podání reprezentace ČR se uskutečnilo na fotbalovém hřišti v "Útulku u Piťona", kde nám celý večer zpříjemňovala obsluhou rodina Likovských s šéfkuchařem Liborem Hájkem. V neposlední řadě děkujeme všem za účast, sponzorům děkujeme za ceny a dámám za servis a kulinářské zážitky. A zase za rok u pánských čtyřher nashledanou.


Novinky

15.06.2009 08:54

První letošní "Dobřenický Grandslam"

    

    Na dobřenických kurtech se v sobotu 13. června uskutečnil první ze čtyř velkých ročních turnajů. Jako každý rok se o úvod do turnajové sezóny postarali pánové při čtyřhrách. Za slunečného a větrného počasí se sjelo porovnat své síly dvanáct sportovních dvojic. Ti, kteří přijeli bez snídaně jistě nelitovali, neboť něžné pohlaví reprezentující náš tenisový klub se opět předvedlo v tom nejlepším světle. Celodenní servis, pokrmy různých chutí a stále přítomný úsměv dodával turnaji již tradiční dobřenickou pohodu. Dámy, mockrát děkujeme!!! Na dvorcích se zápolilo ve třech skupinách, přičemž první dva ze skupin měli jistý postup do čtvrtfinále a o dvě zbylá postupová místa sehráli kvalifikaci třetí ze základních skupin. Ve čtvrtfinálových bojích se schylovalo k jednomu překvapení, když dvojice Petr Nosál a Honza Vosáhlo dotáhlo zápas s obhájci trofeje, bratry Šafaříky, až do tiebreaku, ve kterém však neuspěli. Při boji o finále se potkali zřejmě nemladší a jeden z nejstarších párů v soutěži, Jirka Krátoška mladší s Honzou Daněčkem vyzvali Jirku Rába s Petrem Solichem. "Mladým puškám" srdnatě vzdorující soupeř sebral 3 gamy, což jak se v závěru turnaje ukázalo bylo nejvíc ze všech. V druhém semifinále si pak Robert a Míra Šafaříkovi lehce poradili s nově složeným párem Vláďa Baše, Jarda Richter. V očekávaném finálovém utkání na sebe tak narazili soupeři, jež byli dle přítomných největšími kandidáty na titul. Jako rozhodující se ukázalo již čtvrtfinále, které loňským vítězům vzalo spoustu sil. Naopak dobřenicko-třebíčský pár Krátoška-Daněček nemusel použít všechny rezervy a tudíž zbylo dost fyzických i psychických sil na finále. Nejmladší účastnící turnaje si tak po hladkém průběhu připsali první společný titul.

 

    Na závěr bych chtěl za tenisový klub poděkovat člověku, který se již od počátků tradice pánských čtyřher o celý turnaj stará. Po více než 11ti letech organizování turnajů se rozhodl "odejít do organizátorského důchodu" a přenechat místo jiným. Doufejme, že se najde někdo, kdo to bude dělat se stejným nasazením a minimálně stejně dlouho jako on. Takže Jirko Krátoško starší, DĚKUJEME!!!

 

—————


Kalendář akcí

23.07.2018 22:09

Turnaje 2018

16. 06. 2018  Pánské čtyřhry

14. 07. 2018  Smíšené čtyřhry

11./18. 08. 2018  "Davis cup" po dobřenicku

22./29. 09. 2018  Pánské klubové dvouhry

20./27. 10. 2018  Zavírání kurtů - pánské čtyřhry

26. 12. 2018  Vánoční turnaj

—————